REKLAMY

Santamusic.cz - Internetové taneční rádio

HERNÍ SERVRY

PAŘBA

http://www.parba.cz/

Historie

Pařba.CZ vznikla 15. března 2000, po rozpadu GameClubu - prvního profesionálního serveru o on-line hrách (včetně vlastních herních serverů) v Čechách. Rakerihoo měl na GameClubu na starosti sekci věnovanou Half-Life a vycházející hvězdu - Counter-Strike. Po odchodu z GameClubu založil s DEU společnými silami web Pařba.CZ a spustili první Counter-Strike server - 20.3.2000. Jenže na scéně herních serverů jsme nezůstali dlouho samy. A tak díky podpoře ze strany X-projektu jsme zprovoznili i Unreal Tournament server - 20.8.2000 a Quake 3 Arena server - 20.9.2000. V listopadu roku 2000 se k nám připojil PJMODOS. Zprvu se staral pouze o Unreal Tournament, ale velmi záhy se stal oporou celého týmu a hlavním programátorem.

Herních serverů přibývalo, web se plnil a nám začali neúnosně růst náklady na provozování a rozvoj Pařby. Nutno podotknout, že jsme neměli žádné příjmy. Proto jsme začátkem roku 2001 začali hledat strategického partnera, který by nám nějakým způsobem pomohl snížil náklady. Nakonec jsme se v polovině roku 2001 domluvili s Fox!Murderem, který se staral o servery na Mistrálu (UPC). Mistrál potřeboval web, my zase servery. Společně jsme předložili Michalu Šperlingovi z UPC návrh na spolupráci a ten ho podpořil. Zkontaktoval nás s grafikem UPC - Reném Slaukou a ten se postaral o návrh designu. Nový web Pařby byl spuštěn v prosinci 2001.

V září 2002 odletěl FoxMurder do USA na roční studijní pobyt a administraci serverů převzal (a zárovneň se stal zástupcem UPC v projektu) Ashram, který adminuje dodnes.

V polovině roku 2004 nás bohužel opustil i druhý zákládající člen Rakerihoo a tak jádro týmu tvoří znovu pouze dva lidé (PJMODOS a Ashram).

V říjnu roku 2005 jsme spustili novou verzi webu.

Členové týmu

 • Ashram ( ashram@parba.cz)

  Administrátor serverů - stará se o bezproblémový chod systémů na všech serverech a o běh gameserverů, které nemají administrátora.
  QuakeWorld Guru - stará se o QW servery (nastavení, funkčnost)
  Programátor - Perl script, který spouští servery
 • PJMODOS ( pjmodos@parba.cz)

  Programátor - skriptování webu, ediční systém, databáze, scripty na zjišťování statusu gameserverů, RSS agregátor (odjinud)
  Unreal Guru - stará se o Unreal Engine (UT, UT200x) servery (nastavení, funkčnost)
  Spustitelné servery - stará se o všechny spustitelné hry.
 • KaOcko ( kaocko@gmail.com)

  Call of Duty Guru - stará se o Call of Duty servery (nastavení, funkčnost)

Použitý software

 • Operační systém serverů - FreeBSD
 • Webserver - Apache
 • Programovací jazyky - PHP (web), Perl (spouštěč serverů, zjišťování statusu serverů, rubrika Odjinud)
 • Databáze - PostgreSQL
 • Textový editor - gVim
Žádné komentáře
 

Hokej unas z NHL a O2 extraligy AKTUALNE !!